Nám. Míru 470
27735 Mšeno

telefon: +420 315 693 646
mobily: +420 777 769 100, 149, 158
e-mail: info@tentwood.cz

Čištění, opravy, impregnace stanů

Kromě prodeje stanů, poskytujeme také pozáruční servis, který je spojen s údržbou přírodních stanů značek Tent Wood, FAM, Rents (Famtents & Rents), InDios, Condor, Bizon a Sapazi.

Můžete se na nás s důvěrou obrátit  nejen ohledně týpí, osad, historických stanů, jurt, šapit, plachet, pergol. 

Praní

Ač se to nezdá, praní stanů není jednoduchá práce - vyžaduje znalost materiálů, zručnost a praxi. Důvodem není jen často velká plocha plachet a tedy i váha, ale také to, že stany jsou (například oproti největším běžným domácím textiliím - povlečení a prostěradlům) impregnované, což znamená, že nepropouštějí vodu. Výsledkem je to, že při praní vznikají kapsy s často vysokým objemem a tedy i váhou vody, které při nevhodně prováděném praní mohou látku poškodit.
I z tohoto důvodu doporučujeme tuto činnost svěřit firmě, která s ní má zkušenosti.

Stany pereme v profesionálních velkoobjemových bubnových pračkách, pomocí speciálních odmašťovacích prostředků.
Následně jsou stany usušeny.

Impregnace + její fixace

Dalším krokem je impregnační lázeň, po níž následuje fixace roztoku na látku pomocí horkého vzduchu. Tato technologie samozřejmě zachovává nejen impregnační, ale také protihnilobné a protiplísňové účinky impregnačního roztoku.
Toto je rozhodující fáze celé operace, která výrazně (cca 3-násobně) prodlužuje trvanlivost impregnace (oproti ruční aplikaci impregnačního roztoku máčením, nátěrem, či nástřikem).

Opravy

U stanů provádíme opravy drobných trhlin, založení okrajů, doplnění utržených tkalounů a poutek, obšívání dírek, výměny zipů, aplikaci nových plachtových kroužků aj.
Pokud si zákazník nesjedná jiný postup, provádíme opravy po vyprání automaticky, maximálně však do výše 20% z ceny zakázky.
Pro náročnější opravy kalkulujeme cenu dle rozsahu poškození - v tom případě ceny domlouváme se zákazníkem před zahájením oprav. 

Ceny (vč. 21% DPH)

Praní a impregnace stanů z bavlny a polyesteru - 330,- Kč/kg.
Opravy stanů - dle rozsahu poškození  - 390 Kč/hod. + použitý materiál.

Manipulační poplatek 100,- Kč za díl stanu. 

Termíny

Běžný termín realizace zakázky je do 1 měsíce. Důvodem je to, že používané profesionální pračky mají kapacitu 180 kg - termín zakázky tedy někdy může záviset na shromáždění potřebného množství stanových plachet.
V některých případech je ale možný i kratší termín - je ale vhodné se vždy předem informovat, pokud by Vám doba 1 měsíce nevyhovovala.

Doprava

a) poštou (při menší váze zásilky)
b) špedicí (zejm. při větší váze zásilky)
c) osobně (nemáte-li to daleko)
d) naše doprava (na trase mezi Mšenem a Prahou a na území celé Prahy provádíme svoz a rozvoz zakázek přímo od zákazníků (resp. k zákazníkům) cca 1x týdně, většinou ve středu, za paušální poplatek 390,- Kč za jednu cestu a zakázku - na ostatním území ČR, SR a dalších států dle dohody)

Platba

a) před expedicí (po uzavření zakázky a stanovení ceny) na účet
b) na dobírku
c) v hotovosti při osobním převzetí
Při zakázkách nad 10 kg je potřebné uhradit 50% zálohu.

Předávejte nám, PROSÍM, stany, plachty a karavanové přístřešky:

  • suché
  • bez konstrukce, šňůrek, gumiček, resp. jakýchkoliv odnímatelných doplňků, které není potřebné čistit a které by navíc mohly způsobit např. natrhnutí plachty při praní
  • s rozepnutými vchody a příp. s rozepnutými spínatelnými díly (pokud není stan z 1 ks plachty)
  • jejichž jednotlivé díly jsou opatřené čitelným označením na přístupném místě (pokud je to možné, popisem nesmyvatelným fixem na látce) – nejlépe jménem - aby nemohlo dojít k záměně, či komplikované identifikaci
  • pouze ty díly, které chcete skutečně vyčistit - tedy ne čisté pytle, závěsy apod. (za každý převzatý stanový díl je účtován manipulační poplatek 100,- Kč)
  • zabalené nejlépe v přepravní kartonové krabici (zcela nevhodný je PVC pytel)
  • vč. přiložené objednávky s Vaší adresou, telefonickým spojením, případně e-mailem a popsaným rozsahem služeb, které požadujete (dobré je také uvést krajní termín, do kterého potřebujete službu provést)

Aktuality

Pomáháme...

Najdete nás také na

  • Tent Wood FaceBook
  • Google Maps

Odběr novinek

Odběr novinek
*

Počítadlo

Rychlý dotaz / poznámka

Rychlý dotaz / poznámka


*

*
*

Partneři