Nám. Míru 470
27735 Mšeno

telefon: +420 315 693 646
mobily: +420 777 769 100, 149, 158
e-mail: info@tentwood.cz

Čištění, opravy, impregnace stanů

Kromě prodeje stanů, poskytujeme také pozáruční servis, který je spojen s údržbou přírodních stanů značek Tent Wood, FAM, Rents (Famtents & Rents), InDios, Condor, Bizon a Sapazi.

Můžete se na nás s důvěrou obrátit  nejen ohledně  osad, liningů. ozanů, plachet do velikosti 3x3m.  

Praní

Ač se to nezdá, praní stanů není jednoduchá práce - vyžaduje znalost materiálů, zručnost a praxi. Důvodem není jen často velká plocha plachet a tedy i váha, ale také to, že stany jsou (například oproti největším běžným domácím textiliím - povlečení a prostěradlům) impregnované, což znamená, že nepropouštějí vodu. Výsledkem je to, že při praní vznikají kapsy s často vysokým objemem a tedy i váhou vody, které při nevhodně prováděném praní mohou látku poškodit.
I z tohoto důvodu doporučujeme tuto činnost svěřit firmě, která s ní má zkušenosti.

Stany pereme v profesionálních velkoobjemových bubnových pračkách, pomocí speciálních odmašťovacích prostředků.
Následně jsou stany usušeny.

Impregnace + její fixace

Dalším krokem je impregnační lázeň, po níž následuje fixace roztoku na látku pomocí horkého vzduchu. Tato technologie samozřejmě zachovává nejen impregnační, ale také protihnilobné a protiplísňové účinky impregnačního roztoku.
Toto je rozhodující fáze celé operace, která výrazně (cca 3-násobně) prodlužuje trvanlivost impregnace (oproti ruční aplikaci impregnačního roztoku máčením, nátěrem, či nástřikem). Při dobrém zacházení a zejména skladování vydrží takto ošetřené stany min. dalších 5, ale i 10 táborových sezon. Jde tedy o ekonomický způsob prodloužení jejich životnosti. 

Opravy

U stanů provádíme opravy drobných trhlin, založení okrajů, doplnění utržených tkalounů a poutek, obšívání dírek, výměny zipů, aplikaci nových plachtových kroužků aj. Účtujeme 390,- /Kč/hod. s DPH (v ceně je i drobný materiál: záplaty, poutka, šňůrky, olivky apod.) Průměrná doba na opravy podsadových stanů (samozřejmě dle míry poškození) je půl hodina, průměrná cena opravy je tedy 195,- Kč.
Pokud si zákazník nesjedná jiný postup, provádíme opravy po vyprání automaticky, maximálně však do výše 20% z ceny zakázky.
Pro náročnější opravy kalkulujeme cenu dle rozsahu poškození - v tom případě ceny domlouváme se zákazníkem před zahájením oprav. 

Ceny (vč. 21% DPH)

Praní a impregnace stanů z bavlny a polyesteru - 330,- Kč/kg.
Opravy stanů - dle rozsahu poškození  - 390 Kč/hod. + použitý materiál.

Manipulační poplatek 100,- Kč za díl stanu. 

Termín

Běžný termín realizace zakázky je do cca 1 měsíce. Důvodem je to, že používané profesionální pračky mají kapacitu 180 kg - termín zakázky tedy někdy může záviset na shromáždění potřebného množství stanových plachet.
 

Doprava

a) poštou (při menší váze zásilky)
b) špedicí (zejm. při větší váze zásilky)
c) osobně (nemáte-li to daleko)
d) naše doprava (na trase mezi Mšenem a Prahou a na území celé Prahy provádíme svoz a rozvoz zakázek přímo od zákazníků (resp. k zákazníkům) cca 1x týdně, většinou ve středu, za paušální poplatek 390,- Kč za jednu cestu a zakázku - na ostatním území ČR, SR a dalších států dle dohody)

Platba

a) před expedicí (po uzavření zakázky a stanovení ceny) na účet
b) na dobírku
c) v hotovosti při osobním převzetí
Při zakázkách nad 10 kg je potřebné uhradit 50% zálohu.

Předávejte nám, PROSÍM, stany a  plachty suché

  • bez konstrukce, šňůrek, gumiček, resp. jakýchkoliv odnímatelných doplňků, které není potřebné čistit a které by navíc mohly způsobit např. natrhnutí plachty při praní
  • s rozepnutými vchody a příp. s rozepnutými spínatelnými díly (pokud není stan z 1 ks plachty)
  • jejichž jednotlivé díly jsou opatřené čitelným označením na přístupném místě (pokud je to možné, popisem nesmyvatelným fixem na látce) – nejlépe jménem - aby nemohlo dojít k záměně, či komplikované identifikaci
  • pouze ty díly, které chcete skutečně vyčistit - tedy ne čisté pytle, závěsy apod. (za každý převzatý stanový díl je účtován manipulační poplatek 100,- Kč)
  • zabalené nejlépe v přepravní kartonové krabici (zcela nevhodný je PVC pytel)
  • vč. přiložené objednávky s Vaší adresou, telefonickým spojením, případně e-mailem a popsaným rozsahem služeb, které požadujete (dobré je také uvést krajní termín, do kterého potřebujete službu provést)

 

Po přijetí stanů provádíme jejich  základní kontrolu, zejména toho, zda látka již není příliš vetchá apod., zda není nutné stany opravit ještě před čištěním a impregnací (aby se praním případné díry nezvětšily).
Závěrečnou kontrolu + případné opravy stanů provádíme po jejich vyčištění a naimpregnování.
Opravy do 1 hodiny / kus provádíme automaticky, pokud by oprava měla tuto dobu přesáhnout, informovali bychom Vás před provedením oprav.

 

Aktuality

Pomáháme...

Najdete nás také na

  • Tent Wood FaceBook
  • Google Maps

Odběr novinek

Odběr novinek
*

Počítadlo

Rychlý dotaz / poznámka

Rychlý dotaz / poznámka


*

*
*

Partneři