Nám. Míru 470
27735 Mšeno

telefon: +420 315 693 646
mobily: +420 777 769 100, 149, 158
e-mail: info@tentwood.cz

Týpiové tyče dělené - sady

Vyhledávání

Řazení

Dělené tyče jsou možnou variantou, doporučujeme je ale jen tehdy, kdy je to nezbytné, protože dělené tyče jsou dražší, mají menší trvanlivost než tyče nedělené a montáž i demontáž vždy zabere nějaký čas.
Dooporučuje (pokud to jen trochu jde) používat tyče nedělené, protože 1 sada, zejména kratších tyčí (tedy 7-8m) se dá vcelku bez problémů přepravovat na střeše osobního auta (nejlépe kombíku nebo dodávky) a neodporuje to žádným našim dopravním předpisům.

Dělené tyče jsou kratší o 1m pro úsporu místa (pokud se vezou třeba uvnitř dodávky apod.) a jsou zkracované od špičky, aby měly stejnou sílu v místech, kde jsou ve styku s plachtou.
Je potřeba počítat s tím, že dělený spoj je šikmý, v délce 1m, takže např. 8m dělené půlky mají délku 4,5m.

Dělené tyče vyvinuli kolegové v naší dceřiné firmě v Německu v roce 1995 proto, že v Německu jsou dopravní předpisy pro přepravu přesahujícího nákladu přísnější. Obdobně je to ve Švýcarsku a Británii, kde téměř každý kanton, resp. hrabství má jiná pravidla pro přesahující náklad.

Nicméně dělené tyče fungují vcelku dobře a tento jednoduchý spoj bez použití jakéhokoliv kovového prvku je určitě nejlepší nám dosud známá varianta.

Doplňující infromace

Týpiové tyče
 

Aktuality

Pomáháme...

Najdete nás také na

  • Tent Wood FaceBook
  • Google Maps

Odběr novinek

Odběr novinek
*

Počítadlo

Rychlý dotaz / poznámka

Rychlý dotaz / poznámka


*

*
*

Partneři