Nám. Míru 470
27735 Mšeno

telefon: +420 315 693 646
mobily: +420 777 769 100, 149, 158
e-mail: info@tentwood.cz

Indiánské prázdniny v motolské dětské nemocnici (2006)

Indiánské prázdniny v motolské dětské nemocnici (2006)

Naše účast při organizaci celoročního indiánského programu vrcholí vždy v červnu, kdy je pod okny dětské nemocnice postaven opravdový indiánský tábor. A začínají vždy dlouho očekávané indiánské prázdniny, při kterých po celý měsíc v týpí hoří oheň z našeho dřeva.
Mnoho dětí se bohužel do nemocnice vrací a tráví zde velmi dlouhou dobu, mnohdy i s rodiči. Indiánský program už tu má svou tradici a své příznivce mezi dobrovolníky (bez nichž by to nešlo), personálem, rodiči, hosty a hlavně mezi malými i velkými pacienty. A tak se všichni těší na červen, kdy si v druhé největší dětské nemocnici v Evropě (největší je ve Varšavě) užijí aspoň kousek opravdových prázdnin. Motolská nemocnice je asi jediná nemocnice na světě s vlastním indiánským táborem, kde přímo pod okny pokojů a operačních sálů celý měsíc žijí indiáni a probíhá tady každý den program. Děti i jejich rodiče a sourozenci si mohou plnit Tři kamínky, mohou se zúčastnit dalších soutěží, her, svézt se na koni, poslechnout si country hudbu, nebo si zatancovat.
Vše je ale orientováno na to hlavní - pomoci nemocným dětem v jejich uzdravení. A statečný, hrdý, silný a moudrý indián žijící v souladu s přírodou je vzor, který jim pomáhá a motivuje je. Je to zároveň cesta, kterou využívají i mnozí terapeuti na oddělení. Vždyť nemocnice nemusí být jen místem utrpení a bolesti. Z indiánského tábora si děti odnášejí na nemocnici i jiné vzpomínky. Indiánská mystika pomáhá uzdravovat dětskou duši a pomáhá i rodičům v mnohdy těžké zkoušce.
Letos si např. děti opékaly na našem dřevě indiánské chlebové hady - to byla změna v nemocniční stravě!

Aktuality

Pomáháme...

Najdete nás také na

  • Tent Wood FaceBook
  • Google Maps

Odběr novinek

Odběr novinek
*

Počítadlo

Rychlý dotaz / poznámka

Rychlý dotaz / poznámka


*

*
*

Partneři