Nám. Míru 470
27735 Mšeno

telefon: +420 315 693 646
mobily: +420 777 769 100, 149, 158
e-mail: info@tentwood.cz

Doprava, platba, dodací lhůta

Poštovné, příp. dopravné (dle výběru a pokynů zákazníka) potřebné k zajištění přepravy zboží k zákazníkovi zajišťuje pro zákazníka u přepravců, případně sám provádí dodavatel. 
Balné je konečná cena přepravního obalu (cena materiálu a práce) a stává se nezbytnou součástí zboží pro bezpečnou přepravu k zákazníkovi.
K ceně poštovného (dopravného) je v případě, kdy si zákazník vybere platbu dobírkou, připočten průměrný příplatek dopravce za dobírku.
Cena těchto služeb, prací a materiálu není obsažena v základní ceně zboží (bližší zdůvodnění je níže), je známa oběma stranám před potvrzením objednávky (uzavřením smlouvy) a je zákazníkem hrazena spolu se zbožím v rámci jedné platby.

Poštovné, dopravné a balné:

Poštovné a balné (v cenách vč. DPH) - pouze pro území České republiky (pro zahraničí viz níže):
* PPL - dodání 1 - 2  dny , cena 179,- Kč
* PPL Sprint (objemné zásilky) - cena se stanovuje na základě skutečné nebo objemové hmotnosti zásilky.
* Doporučená zásilka - Česká pošta (dodání obvykle 2-4 prac. dny, přesný termín ale pošta negarantuje), cena: 149,-
* Balík na poštu (dodání 1-2 prac. dny, termín garantován), cena: 229,-
* Balík do ruky - Česká pošta (dodání 1-2 prac. dny, termín garantován), cena: 249,-
* EMS - Česká pošta (dodání 1 prac. den vč. soboty, termín garantován), cena: 299,-

Doprava naším automobilem (vhodná pro objemnější zásilky) - v sazbě dle ujetých km, od 12,- Kč/km vč. DPH ,
(při hromadném rozvozu po Praze účtujeme dopravné pouze ve výši odpovídající  poštovnému a balnému, které by jinak bylo účtováno).
Navrhovanou dopravu naším automobilem mimo území Prahy a její cenu vč. balného Vám vždy sdělíme v odpovědi na Vaši poptávku, či v potvrzení Vaší objednávky.

Naše doprava (na trase mezi Mšenem a Prahou a na území celé Prahy provádíme svoz a rozvoz zakázek přímo od zákazníků (resp. k zákazníkům) cca 1x týdně, většinou ve středu, za paušální poplatek 390,- Kč za cestu a zakázku - na ostatním území ČR, SR a dalších států dle dohody)

Způsob platby:
- na dobírku, při převzetí zboží od pošty, či spedice (příplatek 20,- Kč)
- předem převodem na účet, složenkou, příp. v hotovosti (bez příplatku)
- v hotovosti při předání (bez příplatku), pokud zboží zákazníkovi dopravuje naše firma
Do 10 000Kč vystavujeme zjednodušený daňový doklad, který zasíláme se zbožím.
V případě, že požadujete fakturu, napište to, prosím, do poznámky u objednávky.

Zahraničí - doprava a platba:
Se zákazníky ze zahraničí domlouváme cenu dopravy a způsob platby před potvrzením objednávky (uzavřením kupní smlouvy) individuálně.
V případě objednávky přes e-shop vyčkejte po automatické odpovědi, která potvrzuje přijetí objednávky, ještě na individuální kontakt s upřesněním konkrétní ceny poštovného. Teprve po vašem potvrzení tohoto upřesnění bude Vaše objednávka platná.
Kromě běžné dopravy špedicí do jakékoliv země světa, lze např. na Slovensko zasílat zboží poštou na dobírku, kdy zákazník platí v eurech (dle aktuálního kurzu).Pokud je dobírka zaslána na účet prodejce, uhradí odběratel poplatek 4 eura, pokud je dobírka v hotovosti uhradí odběratel poplatek 6 eur.

Prosíme plátce DPH v EU, pokud chtějí vystavit doklad bez DPH, aby zadali své DIČ a fakturační adresu a do poznámky napsali „Plátce DPH v EU“. Pokud budou správně zadané fakturační údaje, bude objednávka přepočtena na cenu bez DPH a bude vystavena faktura bez DPH v EU.

Dodací lhůta (počet dnů od přijetí objednávky do dne expedice zboží):
Zboží - po potvrzení objednávky (resp. po přijetí platby - v případě platby předem) a pokud je na skladě - připravujeme k expedici následující pracovní den a expedujeme nejpozději během dalšího pracovního dne.
V ostatních případech dle informací uvedených u jednotlivých položek v e-shopu, příp. dle dohody.
Pokud je u zboží uvedena dostupnost "do 2 dnů" nebo "do týdne", znamená to, že do této doby jej obdržíme na sklad od dodavatele nebo z naší výroby. Tato doba se počítá od termínu přijetí Vaší objednávky (v případě zasílání zboží na dobírku) resp. od přijetí Vaší platby (v případě platby předem).
Doba potřebná pro přepravu a tedy doručení k zákazníkovi závisí na typu vybrané přepravní služby - viz výše.
................................................................................................

Ještě malé vysvětlení k výši poštovného a balného:

Ceny zboží v e-shopu neobsahují poštovné a balné z několika důvodů:
a) bylo by to nespravedlivé vůči zákazníkům, kteří si zboží k nám přijedou vybrat a zakoupit osobně
b) bylo by to nespravedlivé vůči zákazníkům, kteří nakupují více kusů zboží, protože s objemem zásilky se cena poštovného i balného na 1 ks či 1 kg snižuje
c) některým zákazníkům stačí běžná dodací lhůta pošty, jiní chtělí dodání expres - což je potřebné spravedlivě odlišit

Výši poštovného, resp. cenu spediční služby neovlivníme - a přestože se ceny stále zvyšují, udržujeme naše celkové ceny za poštovné a balné  od založení naší firmy na stejné výši. To v praxi znamená, že zákazníci nám za balné platí rok od roku méně.
Balné neobsahuje jen potřebný balící materiál (krabice, papír apod.), ale je v něm - i když dnes už jen z části - započítána práce těch, kdo zásilky balí. To vše je nutné proto, aby se zásilka co nejrychleji a nepoškozená dostala k zákazníkovi.

Jak je psáno již výše - jsou zákazníci, kteří volí raději osobní nákup u nás (mají -li to blízko nebo případně cestu kolem) - ti potom náklady za poštovné a balné ušetří úplně.

A my je u nás rádi přivítáme :-)

Aktualizováno 16.7.19

Aktuality

Pomáháme...

Najdete nás také na

  • Tent Wood FaceBook
  • Google Maps

Odběr novinek

Odběr novinek
*

Počítadlo

Rychlý dotaz / poznámka

Rychlý dotaz / poznámka


*

*
*

Partneři